Poznaj nas lepiej

Adriana Klos

Adriana Klos

Psychoterapeuta i właściciel Ośrodka

Adriana Klos Blog terapeutyczny

Dorota Gromnicka

Dorota Gromnicka

Psychoterapeuta

Karolina Solecka

Karolina Solecka

Psychoterapeuta

Agnieszka Sidewicz – Mościcka

Agnieszka Sidewicz – Mościcka

Psychoterapeuta

Katarzyna Pecko

Katarzyna Pecko

Psychoterapeuta

Adriana Klos

Adriana Klos

Psychoterapeuta i właściciel Ośrodka

Adriana Klos Blog terapeutyczny

Człowiek interesował mnie od zawsze, dlatego zostałam psychologiem i psychoterapeutką.

Szkoliłam się na Uniwersytecie Warszawskim, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz w Ośrodku INTRA, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Prowadzę ośrodek „Strefa Zmiany” w Warszawie. Pracuję z osobami, które: doświadczają lęków, depresji, mają problemy w relacjach z innymi, znajdują się w sytuacji kryzysu ( np. w związku lub w pracy), wychowały się w rodzinach dysfunkcyjnych np. w rodzinie alkoholowej. Pomagam ludziom odzyskać spokój, odnaleźć własną drogę i rozwijać się.

Publikuję w mediach, m.in. w magazynie psychologicznym „Sens” i „Charaktery”.

Jestem autorką książki „Asertywność-klucz do dobrych relacji i poczucia własnej wartości”.

Prowadzę warsztaty rozwojowe, asertywności, skutecznej komunikacji, radzenia sobie ze stresem.

Doradzam firmom w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego. Pracowałam dla Centrum Medycznego LuxMed, Banku BPH i GE Capital, Mediacomu oraz Nestle Waters Polska.

Psychoterapia jest dla mnie SPOTKANIEM z drugim człowiekiem, towarzyszeniem mu w odkrywaniu ważnych zdarzeń życiowych, które zostawiły ślad w psychice i przeszkadzają w osiąganiu celów życiowych. Dzięki psychoterapii niewygodne objawy ustępują a Ty masz szansę w pełni cieszyć się życiem i być szczęśliwym.

A prywatnie? Uwielbiam kino a zwłaszcza Woody Allena. Kocham sztukę, modę i fotografię uliczną. Jestem fanką nowych technologii. Lubię się śmiać a poczucie humoru wykorzystuję w kolażach, które tworzę w wolnych chwilach, oraz w codziennej pracy z podopiecznymi.

Napisz do mnie lub zadzwoń. Sprawdzę, jak możemy Ci pomóc.

adriana.klos@strefazmiany.pl

tel. 516989833

Dorota Gromnicka

Dorota Gromnicka

Psychoterapeuta

Jestem psychologiem, dyplomowanym psychoterapeutą. Ukończyłam Szkołę Psychoterapii w Ośrodku INTRA, który jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Studia magisterskie ze specjalnością psychologia kliniczna i osobowości ukończyłam na UKSW w Warszawie. Studiowałam również na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie. Pracę swoją superwizuję.

Doświadczenie spotkania z drugim człowiekiem w kontakcie terapeutycznym rozwijam w różnych ośrodkach i organizacjach zajmujących się pomocą psychologiczną i psychoterapeutyczną. Swój warsztat pracy doskonaliłam na Dziennym Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej w Warszawie, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju i Pomocy „Q Zmianom”. Jestem członkiem Zarządu Fundacji Ja, My, Oni, która zajmuje się promowaniem zdrowia psychicznego i edukacją na temat zaburzeń psychicznych, zwłaszcza depresji.

Pracuję z osobami dorosłymi, które borykają się z różnymi problemami życiowymi, przebywają w kryzysie, przeżywają trudności w relacjach z bliskimi, cierpią na depresję, zaburzenia psychosomatyczne, dotyka ich DDA. Pracuję z osobami, które chcą żyć pełnią życia, poczuć ulgę i rozwijać się.

Psychoterapię prowadzę również z młodzieżą niepełnosprawną, dorosłymi osobami niepełnosprawnymi, jak i z ich rodzinami. Prowadzę warsztaty, grupy rozwojowe, terapeutyczne oraz wsparcia.

Jestem autorką publikacji na temat zastosowania technik dramowych w pracy z grupą oraz artykułów o tematyce psychologicznej, poradników „Depresja, jak pomóc sobie i bliskim”, „Jak zbudować poczucie własnej wartości”, „Asertywność w przykładach” a także filmu dokumentalnego „Żyję Odważnie”.

Wierzę, że każdy z nas ma w sobie siłę, by usłyszeć siebie, stać się wolnym i zmieniać swoje życie na lepsze. Podczas psychoterapii mam zaszczyt towarzyszyć drugiemu człowiekowi w drodze do siebie samego i swoich sił.

Karolina Solecka

Karolina Solecka

Psychoterapeuta

Jestem Psychologiem, absolwentką kierunków Społeczna Psychologia Kliniczna w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Wydziału Lingwistyki Stosowanej i Filologii Wschodniosłowiańskich na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jestem po 4 roku podyplomowego szkolenia w terapii poznawczo- behawioralnej, zorganizowanego przez Oxford Cognitive Therapy Centre oraz Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie.

Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Doświadczenie w pracy klinicznej i prowadzeniu psychoterapii zdobywałam w Polsce. Odbyłam staże zawodowe m.in. na Dziennym Oddziale Psychosomatycznym Szpitala Wolskiego w Warszawie, II Klinice Psychiatrii w Warszawie, czy też w Wojewódzkim Szpitalu Bródnowskim. Pracowałam w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie na Oddziale Neurologii i Kardiochirurgii. Współtworzyłam i prowadziłam Poradnię Zdrowia Psychicznego przy Szpitalu oraz działałam na rzecz Poradni Leczenia Bólu. Obecnie mieszkam i pracuję w Warszawie.

Interesuję się nurtem integracyjnym w psychoterapii, najnowszymi kierunkami w terapii poznawczo-behawioralnej (terapia dialektyczno-behawioralna DBT, terapia poznawcza oparta na uważności MBCT, treningi rozwoju osobistego). Stale rozwijam swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie biorąc udział w licznych warsztatach.

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych. Specjalizuję się w pomocy osobom doświadczającym kryzysu, depresji, lęku oraz osobom z zaburzeniami odżywiania a także DDA. Pracuję pod regularną superwizją licencjonowanych superwizorów PTTPB.

Agnieszka Sidewicz – Mościcka

Agnieszka Sidewicz – Mościcka

Psychoterapeuta

W pracy najbardziej cenię sobie możliwość bliskiego spotkania z drugim człowiekiem – momenty, w których udaje się, choćby na chwilę, przekroczyć barierę samotności.

Do zawodu psychoterapeuty przygotowywałam się stopniowo, nabierając pewności, że wybieram go świadomie – przez wiele lat pracowałam jako psycholog społeczny, starając się poprawić sytuację osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz polskiej edukacji. Następnie skończyłam kurs mediacji oraz roczny staż w krakowskim Instytucie Terapii Gestalt. Mam też za sobą staż kliniczny w Klinice Psychiatrii WiM, wiele godzin treningów, warsztatów i terapii własnej (indywidualnej i grupowej), jestem w procesie certyfikacji w Szkole Psychoterapii Ośrodka INTRA, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Praktykę terapeutyczną rozpoczęłam od współpracy z pacjentami warszawskiego Centrum Onkologii. Nauczyli mnie Oni szacunku dla cierpienia, ale przede wszystkim dla Osoby, która poza tym, że cierpi, ma swoje potrzeby, obawy i radości. Obecnie prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży. Wspólnie oglądamy sytuacje, które powodują lęk, smutek i cierpienie. Staramy się zrozumieć co powoduje, że poradzenie sobie z nimi wydaje się nierealne. Sprawdzamy, jakie uczucia i możliwości zostały zablokowane i dlaczego. Pracujemy nad tym, by je uruchomić, przywrócić sprawność i energię do działania. By relacje z ludźmi i kontakt z samym sobą stały się satysfakcjonujące. Pracuję pod stałą superwizją, w nurcie humanistycznym z elementami podejścia integratywnego, co oznacza, że dopasowuję metody i techniki do potrzeb klienta i zgłaszanych trudności.

Prywatnie jestem żoną i mamą 18-letniego syna.

Katarzyna Pecko

Katarzyna Pecko

Psychoterapeuta

Jestem psychologiem, psychoterapeutą-certyfikat integracyjnego psychoterapeuty doświadczeniowego. Ukończyłam psychologię na SWPS Uniwersytetu Humanistycznego w Warszawie.

Jestem absolwentką:

  • Kursu Pomocy Psychologicznej w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA ,
  • Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA,
  • Studium Treningu Interpersonalnego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA,
  • Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej Instytut Psychologii Zdrowia PTP.

Uczestniczyłam w szkoleniach m.in.:

  • Profilaktyka uzależnień. Problemy związane z używaniem substancji psychoaktywnych
  • Zapobieganie nawrotom psychoz-współpraca z pacjentem
  • Psychoterapia Dynamiczna ograniczona w czasie
  • Terapia skoncentrowana na emocjach. Zmieniająca siła emocji
  • Bliskość i zmiana w terapii par
  • Psychoterapia psychoz schizofrenicznych

Doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi w placówkach pomocy społecznej jak również prywatnych poradniach psychologiczno-terapetycznych.

Prowadzę psychoterapię indywidualną i pomoc psychologiczną dla osób dorosłych. Pracuję w nurcie integracyjnym, którego osią jest psychoterapia humanistyczno-egzystencjalna. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej STOWARZYSZENIE INTRA.

„Terapia jest dla mnie niepowtarzalnym spotkaniem, wyjątkowym dialogiem, gdzie istotne jest towarzyszenie drugiej osobie, bycie przy niej w drodze poznania, lepszego rozumienia i odczuwania siebie.”