Poznaj nas lepiej

Adriana Klos

Adriana Klos

Psychoterapeutka i właściciel Ośrodka

Adriana Klos Blog terapeutyczny

Marta Zarębska

Marta Zarębska

Psychoterapeutka

Barbara Pastuszek-Lipińska

Barbara Pastuszek-Lipińska

Psychoterapeutka

Urszula Jarząbek

Urszula Jarząbek

Psychoterapeutka

Katarzyna Luchowska

Katarzyna Luchowska

psychoterapeutka

Justyna Pawłowska

Justyna Pawłowska

psychoterapeutka

Adriana Klos

Adriana Klos

Psychoterapeutka i właściciel Ośrodka

Adriana Klos Blog terapeutyczny

Człowiek interesował mnie od zawsze, dlatego zostałam psychologiem i psychoterapeutką.

Szkoliłam się na Uniwersytecie Warszawskim, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz w Ośrodku INTRA, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Prowadzę ośrodek „Strefa Zmiany” w Warszawie. Pomagam ludziom zmagającym się z lękami, stresem, trudnościami w związku i innych relacjach oraz w kryzysach życiowych.  Pomagam poradzić sobie z traumami, uporządkować życie i  odzyskać spokój.

Pracuję też z parami podczas konsultacji oraz terapii pary.

W swojej praktyce integruję narzędzia różnych szkół psychoterapii, m.in. behawioralno- poznawczej, humanistycznej, psychodynamicznej, a obecnie interesuje mnie tzw. nowa psychoanaliza czyli ISTDP (intensywna krótka terapia psychodynamiczna) oraz lowenowska psychoterapia przez ciało. Nadal się szkolę m.in. w Laboratorium Psychoedukacji.

Publikuję w mediach, m.in. w magazynie „Charaktery”. Prowadzę warsztaty rozwojowe, głównie z zakresu asertywności, która od lat mnie fascynuje.

Jestem autorką książek „Asertywność, klucz do dobrych relacji i poczucia własnej wartości”, „Rozwód, szansa na lepsze życie” oraz „Jak być szczerym ze sobą. Od unikania trudnych doświadczeń, do prawdziwej akceptacji siebie”.

Doradzam firmom w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego. Współpracowałam z Centrum Medycznym LuxMed, Bankiem BPH i GE Capital, Mediacomem oraz Nestle Waters Polska.

Prowadzę działalność psychoedukacyjną w social mediach. Znajdziesz mnie na FB, IG oraz na Tik toku- @adrianaterapeutka

Psychoterapia jest dla mnie spotkaniem z drugim człowiekiem, towarzyszeniem mu w odkrywaniu i przeżywaniu trudnych uczuć, które budzą lęk i zamieniane na mechanizmy obronne, tworzą szkodliwe objawy. Dzięki psychoterapii nauczysz się zmniejszać lęk, rozumieć i doświadczać wszystkich emocji oraz wyłączać szkodliwe obrony. Niewygodne objawy ustąpią, a Ty możesz w pełni cieszyć się życiem.

Prywatnie uwielbiam kino, sztukę i fotografię uliczną. Jestem mamą nastolatka.

Zapraszam do Strefy Zmiany. Sprawdzę, jak możemy Ci pomóc.

adriana.klos@strefazmiany.pl

tel. 516989833

Marta Zarębska

Marta Zarębska

Psychoterapeutka

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie pięcioletniego akredytowanego szkolenia z zakresu psychoterapii psychodynamicznej i systemowej w Krakowie. W pracy terapeutycznej bliskie jest mi podejście psychodynamiczne. Pomagam osobom doświadczającym zaburzeń nastroju, zaburzeń nerwicowych i lękowych, z trudnościami w relacjach z innymi ludźmi oraz osobami pragnącymi dokonać zmiany w swoim życiu.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam na Oddziale Ogólnopsychiatrycznym i Rehabilitacji Psychiatrycznej Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego „ Drewnica” oraz na Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Nerwicowych w Toruniu.

W mojej pracy najbardziej cenię sobie relacje terapeutyczną opartą na zrozumieniu i akceptacji, szacunku oraz zaufaniu. Uważam, że każdy człowiek jest inny, dlatego ważne jest indywidualne podejście do problemu pacjenta.

Swoja pracę poddaje regularnej superwizji.

Na co dzień  pracuje jako psycholog w Ośrodku Wczesnej Interwencji Kryzysowej w Warszawie. Zajmuje się wspieraniem dzieci i ich rodziców w radzeniu sobie z rozmaitymi trudnościami.

W życiu prywatnym lubię spotkania z najbliższymi, podróżowanie oraz taniec.

Barbara Pastuszek-Lipińska

Barbara Pastuszek-Lipińska

Psychoterapeutka

Jestem psychologiem klinicznym, psychoterapeutą i muzykiem. Ukończyłam studia psychologiczne na SWPS Uniwersytecie Humanistycznym w Warszawie. Jestem doktorem nauk humanistycznych.

Odbyłam szkolenia terapeutyczne m. in. z zakresu analizy transakcyjnej, psychoterapii psychodynamicznej, Gestalt, krótkoterminowej terapii psychodynamicznej (ISTDP) – łączącej zdobycze szkoły psychodynamicznej i poznawczej – oraz terapii poznawczo-behawioralnej. Interesuję się najnowszymi kierunkami terapii poznawczo-behawioralnej, tj. terapią dialektyczno-behawioralną (DBT), terapią poznawczą opartą na uważności (MBCT) oraz terapią akceptacji i zaangażowania (ACT).

Ukończyłam także Szkołę Trenerów Biznesu w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.

Nadal pracuję nad swoim warsztatem psychoterapeutycznym biorąc udział w wielu szkoleniach i konferencjach. Zajmuję się psychoterapią młodzieży i dorosłych. Prowadzę warsztaty zarządzania zmianą, kreatywności i efektywności osobistej.

W pracy terapeutycznej łączę wiedzę i doświadczenie z wielu obszarów i dziedzin, integruję elementy pracy różnych szkół terapeutycznych, w zależności od trudności zgłaszanych przez pacjentów. Oferuję zarówno terapię krótko-, jak i długoterminową w zależności od głębokości problemu oraz potrzeb pacjenta.

Zapraszam osoby doświadczające różnego rodzaju cierpienia: napotykające trudności w codziennym życiu, doświadczające braku poczucia własnej wartości, odczuwające brak poczucia sensu, przeżywające trudności w relacjach z bliskimi, ze współpracownikami, cierpiące na depresję, zaburzenia nerwicowe, lękowe, obsesyjno-kompulsywne, odżywiania, zaburzenia psychosomatyczne, bądź niewyjaśnione bóle.

Swoją pracę superwizuję.

Urszula Jarząbek

Urszula Jarząbek

Psychoterapeutka

Jestem psychoterapeutką Gestalt. Ukończyłam 4-letnie szkolenie w Szkole Terapii Gestalt w Warszawie. Aktualnie przygotowuję się do otrzymania certyfikatu Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Gestalt EAGT (European Association for Gestalt Therapy).

Swoją praktykę terapeutyczną rozpoczęłam w Stowarzyszeniu „SPOZA” udzielającym pomocy osobom niepełnosprawnym oraz młodzieży i dorosłym z problemami emocjonalnymi. Pracuję z osobami dorosłymi oraz młodzieżą od 16 roku życia.

Regularnie uczestniczę w warsztatach doszkalających oraz superwizuję swoją pracę. W pracy kieruję się kodeksem etycznym Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Gestalt (EAGT).
Wierzę, że, relacja z drugim człowiekiem oparta na zaufaniu, uważności i szacunku, może mieć ogromną moc leczącą i w efekcie doprowadzić do poprawy jakości życia.

Terapia pozwala też poprzez poszerzenie świadomości dostrzec i rozwinąć te aspekty, które dopominają się uwagi i zaopiekowania, a także uwolnić się od starych, niekorzystnych schematów, z których samemu ciężko się wydostać. Efektem jest pełniejsze, bardziej satysfakcjonujące życie, w harmonii ze sobą samym, z innymi ludźmi i ze światem.

Pracuję w języku polskim i angielskim; mam możliwość pracy on-line.

Prywatnie lubię kontakt z naturą, najlepiej odpoczywam w lesie. Lubię też podróże, interesuję się ogrodnictwem oraz medytacją i filozofią zen.

Katarzyna Luchowska

Katarzyna Luchowska

psychoterapeutka

Jestem psycholożką, psychoterapeutką i specjalistką terapii uzależnień,  aktualnie w trakcie Szkoły Psychoterapii Humanistycznej, INTRA.

Skończyłam studia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku psychologia kliniczna oraz szkolenie z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

Posiadam Certyfikat Ministra Zdrowia uprawniający do prowadzenia terapii i rehabilitacji uzależnień.

Od 15 lat pracuję z młodzieżą i dorosłymi uzależnionymi od substancji psychoaktywnych.

Prowadzę terapię indywidualną i grupową oraz zajęcia profilaktyczne.

Współpracowałam z organizacjami pozarządowymi, m.in. ze Stowarzyszeniem Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, gdzie pomagałam osobom doświadczającym przemocy domowej. 

W „Strefie Zmiany” pracuję z osobami uzależnionymi, eksperymentującymi oraz z ich rodzinami.

Pomagam uporać się z bolesną przeszłością, depresją, lękiem czy rozpaczą.

Pomagam też przy trudnościach w relacjach, kryzysach, w poszukiwaniem sensu i radości z życia.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Justyna Pawłowska

Justyna Pawłowska

psychoterapeutka

Justyna Pawłowska

Jestem psychologiem, psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym, absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Ukończyłam czteroletni kurs psychoterapii organizowany przez Szkołę Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej Centrum CBT w Warszawie.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo- Behawioralnej.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego Szpital Bielański pracując z osobami doświadczającymi kryzysu psychicznego, z diagnozą zaburzeń psychicznych oraz w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym, udzielając poradnictwa w zakresie uzależnień oraz przemocy w rodzinie.

Prowadzę psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym. Głównym jej założeniem jest przekonanie, że myśli, emocje i zachowania człowieka, wzajemnie na siebie oddziałują, tworząc wzorce zachowań, które nie zawsze są adaptacyjne i mogą prowadzić do zaburzeń w funkcjonowaniu.

W „Strefie Zmiany” zajmuję się psychoterapią osób dorosłych z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami osobowości, prowadzę terapię zaburzenia stresowego pourazowego, terapię par i małżeństw, osób które doświadczają kryzysów osobistych, przemocy, problemów w relacjach z ludźmi.

Pracuję pod stałą superwizją.