Jolanta Wąsowska

Jolanta Wąsowska

psychoterapeutka, placówka Praga Płd i on line

Jestem psychoterapeutką, mediatorem rodzinnym i pedagogiem. Wszystkie te dziedziny łączę w pracy terapeutycznej.

Ukończyłam pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim i 4-letnią Szkołę Psychoterapii przy OLZON w Szpitalu im. Babińskiego w Krakowie. Dodatkowe, ważniejsze szkolenia to Kryzysy w rodzinie. Mediacje rodzinne w SWPS, Mediacje prowadzone metodą Porozumienia bez Przemocy w Studium Mediacji w Gdańsku, Studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii w Warszawie, Szkoła Psychoterapii Dzieci i Młodzieży.

Stałe kształcenie się w zawodzie psychoterapeuty uważam za bardzo ważne, obecnie uczestniczę w rocznym szkoleniu Terapia par i małżeństw.

Odbyłam staż kliniczny na Oddziale leczenia nerwic w Zagórzu. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Moją pracę regularnie superwizuję.

Pracuję w nurcie psychodynamicznym, choć sympatyzuję również z nurtami egzystencjalnym i systemowym.

Ważne jest dla mnie spotkanie z drugim człowiekiem, jego historia. Zależy mi na budowaniu relacji opartych na szacunku, ciekawości drugiej osoby, poczuciu humoru. Wiem, że słowa mają znaczenie.

Zapraszam osoby, które odczuwają potrzebę zmiany, przeżywają kryzys, cierpią z powodu straty lub z innych przyczyn, potrzebują wysłuchania, wsparcia osoby, która będzie towarzyszyć im w procesie zmiany. Czasem wskażę kierunek, zostawiając wybór drogi.

Pracuję z osobami dorosłymi, młodymi dorosłymi i parami.