Nie kocham męża, co robić?

Adriana Klos
Autor: Adriana Klos

Od dłuższego czasu nie kocham męża, po prostu mam go dość, jego zachowania, podejścia do mnie i dzieci, zaciągania do łóżka, choć wie, że nie mam ochoty na seks, ale on tego nie rozumie, mam dać siebie i tyle. Mąż pracuje w delegacji i jak wyjeżdża, to czuję ulgę i spokój. Nie wiem, co mam robić? Bardzo chcę odejść od niego, ale się boję jego reakcji i dalszego ubliżania. Nie wytrzymuję już psychicznie z nim, on przelicza wszystko na kasę, a miłości w tym nie ma, ciepłego słowa czy przytulenia. Nie mogę nawet nigdzie wyjść, nawet do koleżanki na kawę, nie mówiąc o zakupach całodniowych, bo dzwoni co chwilę i sprawdza, co robię. Przecież to obsesja. W nerwach podnosi na mnie rękę. Mam już dość życia z nim. On twierdzi, że jest doskonałym mężem, kocha, szanuje, ale to tylko kłamstwa. Jestem już wrakiem, nie mam sił z nim walczyć, ale tak bardzo pragnę być szczęśliwa, ale już bez niego. Proszę o pomoc.

Wygląda na to, że już od dawna nie jest Pani zadowolona ze swego związku, nie kocha Pani swojego męża i jest z nim tylko z obawy przed odejściem. Trudno się dziwić, skoro mąż tak Panią traktuje. Bicie, upokarzanie, przemoc, zmuszanie do seksu to działania, które zabierają nam naszą siłę, poczucie własnej wartości i godności osobistej.

Obawia się Pani odejść od męża, boi się Pani jego reakcji, być może jeszcze większej agresji z jego strony. Ale trudne może też być dla Pani, to, co nieznane, co jest poza Pani związkiem. Może Panią powstrzymywać strach przed tym, jak by Pani sobie radziła sama, bez męża, co powiedzą dzieci, rodzina, znajomi. Zastanawia się Pani pewnie, czy nie będzie Pani jeszcze trudniej, czy jeszcze ktoś Panią pokocha i będzie dobrze traktował, czy może będzie pani zmuszona sama iść przez życie.

Trudno wyjść z wieloletniego związku. Ze związku przemocowego czasem nawet jeszcze trudniej, bo po latach złego traktowania i poniżania, przestajemy wierzyć, że zasługujemy na coś lepszego. Pani na pewno zasługuje na miłość, czułość i szacunek. Warto czasem zaryzykować, aby dać sobie szansę na lepsze życie, aby ocalić godność i wiarę w siebie.

Porada ukazała się w serwisie wp.pl, w zakładce „Zadaj pytanie ekspertowi”.

Facebooktwitterlinkedinmail